Besleyici ve Onarıcı Saç Bakım Sistemi

LR ALOE VIA Nutri-Repair Saç Bakımı ile kuru ve yıpranmış saçlar artık geçmişte kalacak!

LR Saç bakım sistemiBakımsız saçlara artık elveda deyin! Sabahları uyanıp, aynada kendinizi gördüğünüzde daha güçlü, özgüvenli ve güzel hissedin. LR ALOE VIA Nutri-Repair Saç Bakımı ile kuru ve yıpranmış saçlar artık geçmişte kalacak! Aloe Vera yaprak jeli ve 7 doğal yağın eşsiz bir kombinasyonuna sahip yeni saç bakım sistemi, saçlarınızı besler, güçlendirir ve aynı zamanda onararak, kırılmaya karşı korur. Artık saçlarınız kökten uca ipeksi yumuşaklıkta, parlak ve sağlıklı bir hal alacak!

KURU VE YIPRANMIȘ SAÇLAR İÇİN ÖNERİLER

Her insan 90.000-140.000 arası saç teline sahiptir ve günde bunlardan 60-100 adedini kaybeder. Bir saç teli her gün yaklaşık olarak 0,35 mm uzar ve 2-6 yıl kadar saç derisinde kalır. Sonrasında saç derisinden düşer ve bir süre sonra o bölgeden yeni bir saç çıkmaya başlar.

SAÇ YAPISI

saç yapısı
Saç Yapısı

Saçın iç katmanlarına bakıldığında 3 farklı bölümün olduğu görülür. Dış kısmı “Kütikül” olarak adlandırılır. Kütikül, birbiriyle örtüşen, çam kozalağı benzeri bir görünüm oluşturan birkaç hücre katmanından oluşur. Kütikül, saçın oldukça hassas olan iç yapısını korur. Kütikül katmanının üzerinde aynı zamanda yağlar da bulunmaktadır. Bu yağlar saçtaki nem kaybını önleyerek, yumuşacık bir saça sahip olmanızı sağlar. 18-MEA (metil eikosenoik asit) yağı, saçın üzerinde bulunan temel bir yağdır. Kütikül katmanı sayesinde, saçın sağlıklı olup olmadığı kolayca görülebilmektedir. Çünkü sağlıklı saçlarda bu katman pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahiptir. Bu durumda, saç taranırken tarağa takılmadan kolayca taranır ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.
Kütikül tabakasının altında “Cortex” olarak adlandırılan bir lif tabakası bulunur. Bu tabaka, saçın %90’ını kaplar. Saçın en iç yapısında ise “Medulla” adı verilen bir ilik kanalı bulunur.

Saçlar kuru ve yıpranmışsa, her şeyden önce Kütikül tabakası hasar görmüş, pürüzlü ve hatta gözenekli bir hal almıştır. Saçlar donuk, kırılgan bir hal alır ve kolayca keçelenir. Ayrıca nem, kapalı olmayan kütikül katmanından kaçabildiği için saç kolayca kurur.

İdeal bir saç bakımı; kuru ve yıpranmış saçları besleyen, yenileyen ve onaran bir etken maddesi içermelidir. Ayrıca saçın içten korunması, daha parlak ve kolay taranabilir bir hal alması için saçın üst tabakasını her yıkama sonrasında mühürlemelidir.

DOĞRU SAÇ BAKIMI

Doğru bir saç bakımı saçı yıkamakla başlar. Saçınızı yıkamadan önce tarayın, şekil vermek için kullandığınız sprey gibi ürünlerin kalıntılarını böylece saçınızdan çıkarmış olacaksınız. Saçınızı her zaman ılık su ile yıkayın ve az miktarda şampuan kullanın. Saçınızı iyice durulayın ve saç kremi ile nemlendirin. Haftada 1-2 defa saçınıza maske yaparak kökten uca besleyin. Sıcak bir havlu ile saçlarınızı kurutun. Nemli saçları saç fırçası ile değil, sadece geniş dişli bir tarakla uçtan başlayarak dikkatli bir şekilde tarayın.

LR ALOE VIA SAÇ BAKIMI SİSTEMİ

LR ALOE VIA Nutri-Repair Saç Bakımı özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için bütünsel bir bakım olarak geliştirilmiştir. Her bir ürün kuru ve yıpranmış saçların parlaklığını ve yumuşaklığını geri kazanması için özel olarak üretilmiştir. Bütün ürünleri birlikte kullanarak kolayca hayalinizdeki saça kavuşabileceksiniz.

LR Saç bakım sistemi

LR ALOE VIA Besleyici-Onarıcı Saç Bakım Sistemi İÇERİK BİLGİSİ

a ) Yağlar:

LR ALOE VIA Besleyici-Onarıcı Saç Bakımı’nda bulunan yağlar, Nutri-Oil- Repair Complex’in bir parçasıdır ve tamamı kuru ve yıpranmış saçları güçlendirmeye, beslemeye ve onarmaya katkıda bulunur.

Saç Kremi ve Saç Maskesi saçları, gücünü 7 farklı doğal yağdan alan Nutri-Repair-Complex ile içten besler ve onarır.

Nutri-Repair-Complex

  1. Keten tohumu yağı; hücre yenilenmesine katkıda bulunur, kuru ve hassas saç derisine iyi gelir. Saça omega-3 yağ asitleri, vitaminler ve mineraller gibi önemli besinleri sağlar. Örneğin, Omega-3 yağ asitleri, zayıf saçları güçlendirir ve kırık saç uçları ve saç kırılmaları ile mücadele etmek için elastikiyeti arttırır. İçerdiği E vitamininin kılcal büyüme üzerinde olumlu bir etkisi olması nedeniyle saç büyümesi, keten tohumu yağı uygulaması ile de desteklenir.
  2. Hindistan cevizi yağı; baş derisini besler ve saçın nem deposunu koruyarak kurumasını önler. Hindistan cevizi yağı; saç, saç kökleri ve saç derisi üzerinde besleyici ve düzenleyici bir etkiye sahiptir. Saf hindistan cevizi yağı, kuru saçları içten dışa güçlendiren ve hasarı onarmaya ve saçı yeniden yapılandırmaya yardımcı olan birçok farklı vitamin ve mineraller içerir.
  3. Ayçiçeği yağı; yumuşak ve hafif besleyici bir yağdır ve linoleik asit bakımından zengindir. Linoleik asit antioksidan güce sahiptir ve hücreleri koruyucu etkisi vardır. Yüksek linoleik asit içeriği ve nispeten düşük doymuş yağ asitleri içeriğinden dolayı ayçiçeği yağı, saçları ağırlaştırmadan yoğun bir şekilde besleyen hafif ve yumuşak bir yağdır. Özellikle hızlı bir şekilde emilir ve yüksek E vitamini içeriği nedeniyle kuru ve kaşıntılı kafa derisi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.
  4. Avokado yağı; değerli yağ asitleri ve yüksek yağ oranı ile yıpranmış ve kuru saçların sağlıklı, parlak ve yumuşacık olmasına katkıda bulunur. Yüksek yağ içeriğine bağlı olarak, avokado yağı yıpranmış ve kuru saçın yeniden parlamasını ve esnekleşmesini sağlar. Kuru, pul pul olmuş saç derisi için de faydalıdır.
  5. Argan yağı; saçın doğal iyileştirme sürecine katkıda bulunur, saç kökünü güçlendirir ve saçların doğal parlaklığına kavuşmasına yardımcı olur. Argan yağı, dünyadaki seçkin ve en pahalı yağlardan biridir. Saça önemli besin maddeleri (örn. E vitamini ve linoleik ve linolenik asit gibi esansiyel yağ asitleri) sağlar. Argan yağı, saçı yoğun bir şekilde nemlendirir ve böylece saçın kurumasını ve kırılmayı azaltmaya yardımcı olur.
  6. Makademya yağı; özellikle kuru saçları nemlendirir ve temel besin maddeleri sağlar. Makademya yağı gerçek bir vitamin takviyesidir. Cilt, saç ve tırnaklar için oldukça değerli olan bol miktarda A vitamini içerir. B1, B2, B3 ve E vitaminleri güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Yağ; saçı zararlı güneş ışınlarından korur, saç yapısında oluşan hasarı onarır ve nem kaybından korur. Makademya yağı; saça elastikiyet ve esneklik sağlar, özellikle kolay taranmasını ve şekillenmesini sağlar.
  7. Zeytinyağı; saçlara önemli besin kaynağı sunar ve korur.Yıkama ve şekillendirme; saçın doğal koruyucu yağ tabakasına zarar verebilir, donuk ve kırılgan görünmesine neden olur. Zeytinyağı, bir film gibi her bir saç telinin etrafına sarılarak bu korumayı yeniden oluşturur. Bu oluşum, saça pürüzsüzlüğü ve parlaklığı geri kazandırır. Zeytinyağı ısının verdiği hasara karşı da koruma sağlayabilir.
b ) Provitamin B5 (Pantenol) :

Pantenol olarak da bilinen Provitamin B5, suda çözünen bir vitamindir. Çoğu gıdada bulunur ve vücutta birçok metabolik süreçte yer alır. Besleyici-Onarıcı Şampuan’da bulunan pantenol, saçın içindeki nemi hapseder ve yenilenmesini destekler.

c ) Bambu Özü :

Bambu özü (şampuan ve saç spreyindehttps://www.diricanlar.com/besleyici-onarici-nemlendirici-sac-spreyi/ bulunur) özellikle yüksek oranda silisyum içerir (% 75). Silisyum, kuru ve kolaylıkla kırılan saçlarla mücadele eder ve direnç ve esneklik kazandırır.

d) Diğer Onarıcı Aktif Maddeler:

Saçların yaklaşık % 2’si lipidlerden (yağlar) oluşur. Lipidler saçı korur ve esnekleştirir. 18-MEA (metil eikosanoik asit) saç yüzeyindeki lipidlerin ana bileşenidir. Saç boyası gibi olumsuz dış etkiler bu lipit tabakasını ve dolayısıyla 18-MEA’yı yok edebilir. Sonuç olarak, saç gözenekli ve kırılgan hale gelir ve soluk görünür. LR ALOE VIA Besleyici-Onarıcı serisinin saç maskesi saçları daha fazla hasardan korurken, hasar görmüş 18-MEA’yı onarır ve gözenekli bölgeleri yeniden doldurur.

Yapılan Araştırmalar ve Testler

Nutri-Repair Saç Bakım’ın etkisi biyofiziksel testler ve ayrıca kullanıcı testleri ile kanıtlanmıştır:

test-norcproDERM* Biyofiziksel Testler

Saçın taranabilirliğini tespit etmek için saça bir miktar Aloe Vera Besleyici Onarıcı Şampuan ve Saç Kremi uygulanmış, sonrasında ıslak bir şekilde makina yardımıyla taranmıştır. Bu test sonucunda saçların normal şampuana göre 3 kat daha kolay tarandığı görülmüştür. Saç kırığına karşı etkisi test edilirken, saça bir miktar Aloe Vera Besleyici Onarıcı Şampuan ve Saç Maskesi uygulanmış, sonrasında makina yardımıyla 4.500 kez taranmıştır. Normal şampuana göre saçlardaki kırık oranının %90’ın üzerinde azaldığı test edilmiştir.

Dermatest** ile kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmalar

Dermatest’in yaptığı araştırmaya göre kullanıcılar LR ALOE VIA Besleyici Onarıcı Saç Bakımını kullandıklarında saçların yumuşak, parlak ve taranabilirliğini önemli ölçüde iyileştirdiğini onaylamıştır. Ayrıca kullanıcıların %95’i ürünlerin kokusunu beğenmiştir.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir