FIBER BOOST (Kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme için lif zengini)

Fiber Boost ³; zengin lifli içeriğiyle günümüz insanı ( tahıl tüketimi düşük, fast-food tüketimi fazla ve meyve-sebze tüketimi az olan kişiler) için mükemmel bir gıda takviyesidir.

Fiber Boost ³; zengin lifli içeriğiyle günümüz insanı ( tahıl tüketimi düşük, fast-food tüketimi fazla ve meyve-sebze tüketimi az olan kişiler) için mükemmel bir gıda takviyesidir.

Fiber Boost ³ içerisinde 3 farklı bitkiden gelen lifler barındırır: Guar zamkıkavrulmuş keçiboynuzu ve konyak unu. Bu bitki özütleri içerisindeki yüksek lif miktarıyla bilinirler.

FiberBoost ³ vücut için önemli eser elementlerden olan  kromu da içeriğinde barındırır. Krom, kan şekeri seviyesinin normal değerlerde tutulmasına yardımcı olur.

FiberBoost ³ şeker ilavesizdir. – doğal tatlandırıcı Stevia ile tatlandırıldığından mükemmel bir tada sahiptir.

Fiber Boost³ detoks etkisi yapar. Lif zengini içerikler besinlerle aldığımız toksinlerin ve diğer zararlı maddeleri kendisine bağlayarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Fiber Boost ³ sindirimi destekler ve şişkinliği hafifletir. İştah azaltıcı etkisiyle doygunluğu artırır ve böylece kilo vermeyi destekler.

Krom mikrobesinlerin normal metabolizmasına katkıda bulunur. Krom kan şekeri değerlerinin normal düzeyde korunmasına katkı sağlar.

FIBER BOOST sunumumuzu izlemek ister misiniz?

Diyet Lifleri Nedir?

Lif; tahıl, baklagil, sebze ve meyvede bol oranda bulunan bir yapıdır. Ana kaynağı bitki hücre duvarı ve depo polisakkaritler olan lifler tam bir diyet dostudur. Bitkilerin vücudumuz tarafından sindirilemeyen kısmına diyet lifleri ya da posa diyoruz.

İnsan vücudunda bulunan enzimler, diğer içeriklerin aksine kompleks karbonhidratlar olan lifleri parçalayamıyor, bu nedenle de kan dolaşımı tarafından emilemiyorlar ve faydaları da bu özellikleriyle ortaya çıkıyor.

Bulunduğu gıdalar nedeniyle insanı sağlıklı beslenmeye yönlendirir. Aslında lifler vücudun ihtiyacı olan ama asla öğütmeyecekleri maddelerdir.

Diyet Liflerinin Faydaları Nelerdir?

 • Tokluk hissi verirler. Liflerin en önemli faydalarından biri midede daha uzun süre kalarak bizi tok tutmalarıdır. Böylece kilo kontrolüne yardımcı oluyor, daha ince, daha fit olmamızı sağlıyorlar.
 • Bağırsakları toksinlerden temizliyorlar.
 • Mideyi koruyorlar, sindirimin tam bir denge içinde işlemesini sağlayarak bu sistemde görülebilecek kanser de dâhil birçok hastalığı önlüyorlar.
 • Lifli beslenme bağırsak problemlerini gidermek için de mükemmel bir çözümdür. Hemoroid, kabızlık, şişkinlik gibi rahatsızlıklarınız varsa lifli beslenmeye özen göstererek bağırsak sağlığınızı koruyabilirsiniz.
 • Özellikle suda çözülebilen diyet lifleri, bağırsaklarda fermente olarak sindirim sistemi için çok faydalı olan kısa zincirli yağ asitlerine dönüşürler.
 • Diyet lifleri, karbonhidratların daha uzun sürede emilmelerini sağlayarak insülin ve kan şekeri düzeylerinin kontrol altında tutulmasını sağlıyor. Bu yönüyle diyabetin önlenmesinde de önemli katkıları var.
 • Kalp ve damar hastalıklarına yol açan kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı oluyorlar.
 • Cildi güzelleştirirler
 • Daha az kalori verirler

Fiber Boost ³ kullanımı:

Günde bir porsiyon Fiber Boost ³ kullanabilirsiniz. İki öğün arasında kullanılması tavsiye edilir. Tavsiye edilen kullanım miktarını aşmayınız. Çeşitli ve dengeli beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam sürmeye dikkat edin. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.Ürün sadece toz olarak tüketilmemelidir.

Hazırlanışı: İki ölçü kaşığı tozu 200 ml, az yağlı (%1,5 yağ) ve laktozsuz süte veya 200 ml suya ekleyip karıştırınız. Karıştırmak için kullanacağız bardak en az 300 ml olmalıdır. Karışımı hazırlarken çalkalanabilir bir bardak kullanmanız önerilir. Karışımı hazırlarken çalkalanabilir bir bardak kullanmanız önerilir.

Bilimsel olarak EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) tarafından onaylanmıştır.

Kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

 1. İlaç değildir
 2. Tüm gıda takviyeleri kullanılırken, dengeli beslenmeye ve varsa kullanılan ilaçlar ile etkileşimine dikkat edilmeli, hatta ilaç kullanıyorsanız, hamileyseniz doktorunuza danışmalısınız.
 3. Gıda takviyeleri yetişkinler (11 yaş ve üzeri) içindir. Çocuklardan uzak tutunuz.
 4. Önerilen miktardan fazla kullanmayınız.
 5. Günlük su tüketiminize dikkat ediniz.
 6. Besin alerjiniz varsa doktorunuza mutlaka danışınız.
 7. Başka gıda takviyeleri ile birlikte / aynı zamanda kullanmayınız.
 8. Karaciğer ya da böbrek problemi olanlar, ve ayrıca anemisi olanlar doktora danışmadan kullanmamalılar.
 9. Tiroid rahatsızlığı olan ya da tiroid bezi alınmış ve Levothyroxine gibi sentetik tiroid hormonu içeren ilaçlar kullananlar krom takviyelerini kullanırken çok dikkatli olmalılar, zira krom vücudun bu sentetik tiroidi kullanabilme yeteneğini önemli ölçüde azaltıyor.
 10. Krom kan şekerini düşürdüğü için, insülin, metformin (Glucophage), glyburide ( Diabeta), glipizide (Glucotrol) ya da chlorpropamide (Diabenese) gibi diyabet ilaçları kullananlar krom takviyesi almadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır.
 11. Aspirin, ibuprofen, naproksen gibi ağrı kesicilerin kromla birlikte kullanımına da dikkat edilmelidir. Bu ilaçlar vücuttaki krom seviyelerini aşırı miktarda arttırabilmektedir.
 12. Kullanılan kalsiyum karbonat içerikli ya da lansaprazol türevi mide anti-asit ilaçları kromla etkileşime girerek birbirinin etkisini azaltabilir. İkisini bir arada kullanırken kontrollü olmakta fayda var.
 13.  Depresyon ve anksiyete gibi durumlarda kromun olumsuz etkisi olabileceği için böyle bir durum varsa kullanmadan önce doktora danışılması gereklidir.
 14. Deri malzemelerle kontak alerjisi bulunanların krom alerjisi de mevcut olabilir, dikkatli olmakta fayda var.

LÜTFEN DİKKAT

Şirketimiz LR Health & Beauty ürünlerinin İNTERNETTEN SATIŞI YASAKTIR! Mağdur olmamak ve sağlığınızı riske atmamak için internet üzerinden satış yaptığını iddia eden fırsatçıların tuzağına düşmeyiniz.

İnternetten satılan ürünlerin orjinallik ve iade garantisi yoktur. Orjinal LR ürünlerini bir LR Bağımsız İş Ortağından katalog fiyatıyla veya iş ortağımızın bilgilendirmesiyle ve sponsorluğunda ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA yaklaşık %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz!

Detaylı bilgi için lütfen görüşelim.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir