Kategori1.7-Bebek Bakımı

Bebek bakımı özen ve bilgi ister. Doğal ve narin olan bebek cildi çok hassastır ve kendini koruma bariyeri henüz tam gelişmemiştir. Bu nedenle bebek cildine onu besleyen, koruyan ve yenileyen, cilde uyumlu içerikler gereklidir. LR ALOE VIA bebek bakım serisinde Aloe Vera bitkisinin en önemli kısmı olan yaprak jeli kullanılmıştır. Değerli bitkisel özleri çok narin ve doğaldır. Paraben, mineral yağlar ve parfüm içermez.
İçerik Maddeleriyle İlgili Bilgiler
LR, bebek bakım serisi; bebekler ve küçük çocuklar için Aloe Vera ve aynı safa çiçeğinin temel geleneksel özelliklerini ve çağın gereksinimlerine uygun bir formül içerir.
LR, üretiminde  yalnızca Barbadensis Miller türü Aloe Vera kullanmıştır. Bu içeriğin “faydaları“ çoktan ispatlanmıştır: Çok önceleri Nefertiti ve Kleopatra Aloe Vera macununu cilt ve güzellik bakımlarında kullanmıştır. Şamdan çiçeği, diğer adıyla aynı safa çiçeği, tamamen Orta ve Güney Avrupa’ya, Doğu Asya’ya ve ABD’ye yayılmıştır. Bu bitkinin meyveleri kıvrık, hilal şeklinde olması nedeniyle “Şamdan çiçeği“ olarak da adlandırılır. Antik çağlardan bu yana insanlar aynısafa çiçeğini ciltlerini korumak üzere kullanmışlardır. Çok yönlü etkiye sahiptir. Harici kullanımda rahatlatıcı, sakinleştirici ve canlandırıcı etki yaratır. Harici olarak kullanıldığında kremlerde, yağlarda veya tentürlerin içeriğinde yer alır ve çeşitli cilt tahrişlenmelerinde kullanıma elverişlidir